Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar Belediye Başkanı İle Ak Parti ilçe Teşkilatı Arasında Gerginlik

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ile İlçe Başkanı İbrahim Kopan arasında son bir haftadır yaşanan gerginliklerin kökeni nihayet netleşti.

photo

Görünüşe göre, Ertuğrul Çetin'in, ilçe teşkilatını dikkate almadan, seçimlerde kendi ismi üzerinden yüksek oy alacağına dair bir özgüven patlaması yaşadığı belirlendi. Ancak bu tutum, sahada büyük bir siyasi krize yol açtı.

Bilinen hoşnutsuzluklar ve Ertuğrul Çetin'in saha çalışmalarına katılmama kararı, İbrahim Kopan ile arasında keskin bir çatışmaya neden oldu. Kopan, ilçe teşkilatından yana net bir tavır alırken, Çetin'in tutumuyla çeliştiği gözlemlendi. Bu gerginliklerin saha çalışmalarına olumsuz yansımaları olduğu da rapor edildi.

Konu, il başkanlığına ulaştığında, yetkililer arasında krizi çözmek için çaba sarf edildi. Ancak ilçe teşkilatı ile Ertuğrul Çetin arasındaki anlaşmazlığın uzun sürebileceği belirtiliyor. Krizin çözümü için il başkanlığının yönetime yönelik adımları ise henüz netlik kazanmış değil.

Bu haber 696 kez okundu - Son Güncelleme: 20.03.2024 18:36:32

Yorumlar

Pursaklar Belediye Başkanı İle Ak Parti ilçe Teşkilatı Arasında Gerginlik haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Ertuğrul Çetin'in seçim çalışmalarına zarar verdiği açıkça görülüyor. Parti içindeki çatışma ve huzursuzluklar, seçmen nezdinde partiye olan güveni zedeleyebilir ve seçim başarısını olumsuz etkileyebilir. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, seçim kampanyasının başarısı için önemlidir. Çetin'in tutumu, parti içi uyum ve işbirliği açısından ciddi bir engel teşkil ediyor.
Yorum
Yorgunluktan tüm bunlar. Dinlenme zamanı geldi :)
Yorum
Ertuğrul başkan kusura bakmasın ama İbrahim başkana haksızlık yapıyor.
Yorum
Beylerimiz attan inip eşşeğe binmek istemiyorlar. O diyor hep bana, obürü diyor hep bana. Vatandaşı düşünen yok. Yalandan çarşı pazar gezmekle olmaz bu işler .
Yorum
Davaları 'çıkar menfaat ' üzerine olduğu için anlaşamıyorlar şaka gibi ama gerçek. Elbet bu devran dönecek.
Yorum
Her konuda anlaşacaklar diye bir kaide mi var?
Yorum
Yolun sonu gözüktü. İYİ günler bizim olacak....
Yorum
Bunların genelinde bu var baş sevdası
Yorum
Neyi paylaşamıyorlar sormak lazım.
Yorum
Evet yanlış okumadınız bunlar yıllarca belediye yönetti !
Yorum
Makam haketmeyenlerin elinde olunca sonuçlar böyle olur vatandaşın sorunlarını çözmek yerine birbirlerine üstünlük taslıyorlar.
Yorum
atama ile gelen bir belediye başkanı şahsen bunların çok şımardığını düşünüyorum
Yorum
Belediye başkanı ile camide karşalstım bizle 2 metre geriiden toklastı bir anda korana geri geldi sandım,bu ne kibir kardeşim ben bu adama oy vermemiştim ama şimdi hiç vermem
Yorum
ne alkası var başkanlar akşamları beraber pro içiyor gunduze değil geceki ortama bakın siz
Yorum
Mutlak zaafer bizim Ya Refah Ya Eyvah sloganı kim yazdıysa dilimize doladın, bir şarkı gibi tekrar ediyoruz allah cezanı vermesin.
Yorum
Yolun sonu gözükünce bir birlerine düştüler,çok farklı bir seçim olacak YAVAŞ YAVAŞ geliyoruz