Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Ak Parti Pursaklar Belediye Başkanı Adayı Ertuğrul Çetin Kimdir?

Ankara'nın Pursaklar ilçesinin mevcut belediye başkanı ve 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti'den tekrar Pursaklar Belediye Başkanı adayı olan Ertuğrul Çetin kimdir? Ertuğrul Çetin hakkında bilgiler

photo

1975 yılında Ankara'nın Solfasol bölgesinde doğan Ertuğrul Çetin, eğitim hayatına Ankara'da başladı ve ilkokul ile ortaokulu tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.

İş hayatına dershanecilikle adım atan Çetin, 2000-2004 yılları arasında kendi dershanesinde Kurucu Müdürlük görevini üstlendi. Daha sonra 2004 yılında Pursaklar Belediyesi'nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevine atandı.

2009-2014 yılları arasında AK Parti'den İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Çetin, bu süreçte İl Genel Meclisi Divan Üyeliği ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevleri üstlendi. Ayrıca Çevre Sağlık Komisyonu Başkanlığı, İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı, ve Eğitim Komisyonu Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti Pursaklar Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüten Ertuğrul Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pursaklar Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Pursaklar Belediyesi'nde Fen İşleri Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Daimi Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi.

Aynı zamanda çeşitli kurumlarda yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Ertuğrul Çetin, 1999-2003 yılları arasında Mazlum-Der Genel Sekreterliği görevinde bulunmuştur. Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ankara Üniversitesi Mezunları Derneği üyeliği gibi sivil toplum faaliyetlerinde de bulunmuştur. Gençliğinde 9 yıl boyunca yüzme antrenörlüğü yapmış ve 15 yıl boyunca Pursaklar Belediye Spor Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ertuğrul Çetin, geniş bir sosyal çevreye sahiptir ve toplumun çeşitli kesimlerinde etkin rol almaktadır.

Ertuğrul Çetin, 2019 yılından bu yana Pursaklar Belediye Başkanlığı görevini üstlenmektedir.

Bu haber 159 kez okundu - Son Güncelleme: 14.02.2024 13:14:34

Yorumlar

Ak Parti Pursaklar Belediye Başkanı Adayı Ertuğrul Çetin Kimdir? haberi ile ilgili yazılan yorumlar