Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Ertuğrul Çetin Pursaklar'da Hezimet Yaşadı

Çetin'in oy kaybının, Cumhur İttifakı'nın oylarındaki %20'lik düşüşle paralel olduğu gözlemleniyor. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti %63,6 oy, MHP %27,3 oy almışken, 2019'da Cumhur İttifakı ile iki partinin birleşmesi sonucu %20 oy kaybı yaşanmıştı.

photo

Ancak, geçen beş yıl içinde belediye yönetiminde ve toplumun dinamiklerinde önemli değişimler yaşandı.

Ertuğrul Çetin'in oy kaybının, Cumhur İttifakı'nın oylarındaki %20'lik düşüşle paralel olduğu gözlemleniyor. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti %63,6 oy, MHP %27,3 oy almışken, 2019'da Cumhur İttifakı ile iki partinin birleşmesi sonucu %20 oy kaybı yaşanmıştı. Bu kayıp, 2024 yerel seçimlerinde de devam etmiş ve Ertuğrul Çetin'in oy oranlarının %53,96'ya düşmesine sebep olmuştur.

Sol çizgiye olan ilginin artmasıyla birlikte toplumda yaşanan değişimler, seçmen tercihlerini etkilemiş görünüyor. Belediye başkanı ile seçmen arasındaki ilişkilerdeki mesafenin ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan etkileşimin de bu düşüşte rol oynadığı düşünülüyor.

Pursaklar medyası olarak, Pursaklar'da halkın sesi olmaya devam ediyoruz. Değişen siyasi ve toplumsal dinamikler konusunda halkı bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak ve tartışmalara katkı sağlamak için çaba harcıyoruz. Pursaklar'ın geleceği ve toplumun beklentileri doğrultusunda objektif ve doğru haberlerle kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğiz.

Bu haber 560 kez okundu - Son Güncelleme: 1.04.2024 13:25:24

Yorumlar

Ertuğrul Çetin Pursaklar'da Hezimet Yaşadı haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Heryerde yaşadılar ama yine Pursakları almış başarı bence, Dr. Baş 3. Olması seçimlerde bence Dr. Baş lan alakası yok danışmanlarımı artık ekibimi yanlış meclis üyesi adaylarımı bilemem ama yanında dolaşanlar pekde olmamış gibiydi… Pursaklar maalesef değişim olmadı başarılar Dr. Baş iyi adamsın vesselam