Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar'a Yeni Nefes: İki Millet Bahçesi Yolda

Pursaklar Belediyesi, ilçeye kazandırdığı yeni eserlerle vatandaşların yaşamına değer katan bir kurum olarak ön plana çıkıyor. Şu anda Pursaklar Millet Bahçesi ve Gümüşoluk Millet Bahçesi'nin yapım çalışmalarına hızla devam ediyor.

photo

Pursaklar Belediyesi, kültür, sanat, eğitim, spor, teknoloji ve bilim gibi birçok alanda hizmet sunarak vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. İlçeye kazandırılacak olan Pursaklar Millet Bahçesi ve Gümüşoluk Millet Bahçesi, yeni bir nefes ve yeni bir soluk getirecek nitelikte.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yeni Millet Bahçeleri hakkında şunları belirtiyor: "Pursaklar Millet Bahçesi ve Gümüşoluk Millet Bahçesi, 7'den 70'e herkesin ilgisini çekecek. Bu iki güzide Millet Bahçemiz, Ankara'nın nefes alacağı alanlar olacak. Tamamlandıklarında sadece Pursaklar'ın değil, Ankara'nın da cazibe merkezi haline gelecekler. Hava koşulları ne olursa olsun çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yeni Millet Bahçelerimizin Pursaklar'a ve Ankara'ya hayırlı olmasını diliyorum."

Pursaklar Millet Bahçesi, Pursaklar Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle 230 dönümlük bir arazi üzerine kuruluyor. İçerisinde at binicilik alanı, okçuluk alanları, millet kıraathaneleri, evcil hayvanlar parkı, yel değirmeni, futbol sahaları, basketbol sahaları, açık hava spor alanları, çocuk oyun alanları, kır lokantaları, büfeler, piknik alanları, bisiklet yolları, doğal yürüyüş parkurları, biyolojik gölet, ve şelale gibi birçok sosyal alan bulunacak.

Gümüşoluk Millet Bahçesi

Diğer yandan Gümüşoluk Millet Bahçesi, Pursaklar Belediyesi tarafından yapılmakta olup yoğun yeşil alanları ve doğal göleti ile 126 bin metrekarelik bir alana sahip olacak. Yürüyüş ve bisiklet yolları, parklar, çocuk oyun ve spor alanları, piknik alanları gibi birçok aktiviteye imkan tanıyacak olan bu bahçe, Pursaklar'a güzel bir yaşam alanı sunacak.

Bu haber 183 kez okundu - Son Güncelleme: 15.02.2024 14:48:25

Yorumlar

Pursaklar'a Yeni Nefes: İki Millet Bahçesi Yolda haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Altındağ'da Veysel Tiryaki'nin Yapmış olduğu Altınköy açık hava müzesinin aynısını yapmakta fayda var