Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in Tasarruf Tedbirleri Sorgulanıyor

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in tasarruf tedbirleri kapsamında belediye binasındaki fazla odaları boşaltarak bir katı israftan kurtardığı belirtilmektedir.

photo

Ancak, kamuoyunda bu önlemlerin yeterli olup olmadığı ve genel anlamda tasarruf tedbirlerinin ne derece uygulandığı konusunda ciddi soru işaretleri bulunmaktadır. İşte konuyla ilgili detaylı sorular ve iddialar:

*İlçe Başkanı İbrahim Kopan'ın Şoförünün Maaşı*

İlçe Başkanı İbrahim Kopan’ın şoförünün belediyeden maaş aldığı iddia edilmektedir. Tasarruf tedbirleri alınırken bu durumun nasıl açıklanacağı ve belediye bütçesi kısıtlanmışken bu harcamanın gerekçesi merak konusudur.

*Kedi Evi ve Temsil Ağırlama Harcamaları*

Belediyenin kedi evi projeleri ve temsil ağırlama faaliyetlerinde tasarrufa gidilip gidilmediği sorgulanmaktadır. Sosyal projeler ve temsil ağırlama etkinliklerindeki harcamaların kontrol altına alınıp alınmadığı, kamuoyunun dikkatini çeken bir diğer konudur.

*Yurtdışından Getirtilen Puro Seti*

Size yurtdışından 1372 Euro bedelle getirttiği iddia edilen Puro Seti kayıtlara geçmemesi için hediye edilmiş gibi gösterildiği öne sürülmektedir. Bu durum, belediyenin şeffaflığı ve harcamaların denetimi konusunda ciddi soru işaretleri yaratmaktadır.

*Yurtdışı Gezilerine Kısıtlama*

Ekonomik kriz döneminde belediye yetkililerinin yurtdışı gezilerine kısıtlama getirilip getirilmediği tartışma konusudur. Tasarruf tedbirleri çerçevesinde bu tür harcamaların ne ölçüde azaltıldığı belirsizliğini korumaktadır.

*İkinci Makam Araçlarının İadesi*

Belediyenin tasarruf tedbirleri kapsamında ikinci makam araçlarını iade edip etmediği merak edilmektedir. Makam araçlarının fazlalığı, kamu kaynaklarının etkin kullanımı açısından eleştirilmektedir.

*Başkan Yardımcılarına Tahsisli İkinci Özel Plakalı Araçlar*

Başkan yardımcılarına tahsis edilen ikinci özel plakalı araçların durumu hakkında bilgi eksikliği bulunmaktadır. Bu araçların iade edilip edilmediği ve bu konuda herhangi bir tasarruf tedbiri alınıp alınmadığı açıklığa kavuşturulmalıdır.

*Şirket Yönetimine Yeni Alınanlar ve Liyakat*

Belediyeye bağlı şirketlerin yönetimine yeni alınan kişilerin kimler olduğu ve liyakat sahibi olup olmadıkları sorgulanmaktadır. Şeffaflık ve adalet ilkelerine uyulup uyulmadığı konusunda soru işaretleri mevcuttur.

*Şirket Genel Müdürü Murat İnan’ın Mevduat Hesabı İddiaları*

*Şirket Genel Müdürü Murat İnan* ’ın personeller adına açtırdığı mevduat hesaplarındaki paraları ve elde edilen *faizleri* belediye kasasına iade edip etmediği tartışılmaktadır. Bu iddialar, belediyenin mali yönetimi ve etik kurallara uyumu açısından ciddi endişeler yaratmaktadır.

*Bu sorular ve iddialar, Pursaklar Belediyesi’nin tasarruf tedbirlerine ne kadar uyduğunu ve şeffaf bir mali yönetim sergileyip sergilemediğini sorgulamaktadır. Kamuoyu, bu konularda belediyeden net ve tatmin edici cevaplar beklemektedir.*

Bu haber 529 kez okundu - Son Güncelleme: 3.06.2024 23:09:11

Yorumlar

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in Tasarruf Tedbirleri Sorgulanıyor haberi ile ilgili yazılan yorumlar