Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

'Pursaklar Belediyesi Ankara'da Bir İlke İmza Atıyor: 'Golf Range Sahası'

İlçenin spor altyapısını güçlendirmeye yönelik attığı adımlarla dikkat çeken Pursaklar Belediyesi, sporun yaygınlaşması ve vatandaşların sağlıklı bir yaşam sürmesi için çalışmalarını sürdürüyor.'

photo

"Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ilçede son 5 yıl içinde 30 spor salonu ve açık spor alanını hizmete açarak sporun yaygınlaşmasına önemli katkılar sağladı. Gençlerin ve çocukların sportif alanda gelişimine odaklanan Çetin, ilçeye 2 açık hava tenis kortu, 20 mini basket sahası, Şehir Stadyumu, Kapalı Hentbol Sahası, Kapalı Hentbol Salonu, 2 Kapalı Antrenman Salonu, yüzme havuzu ve halı sahalar kazandırdı. Başkan Çetin, Ankara'da bir ilki gerçekleştirerek Golf Range sahasını ilçeye kazandırdı. Sporda öncü bir konum elde etmek için hızla ilerlediklerini vurgulayan Başkan Çetin, mini golf sahasının ilçede yetenekleri ortaya çıkarmada önemli bir rol oynayacağını belirtti. Pursaklar'ın sporcu deposu olma hedefi doğrultusunda yatırımlarına devam edeceklerini ifade etti."

"Pursaklar Belediyesi, ilçeye 13 atışlık Mini Golf Sahası'nı kazandırarak Golf sporuna ilgi duyan sporcular için özel bir alan oluşturdu. 350 metrekare kapalı ve 1300 metrekare açık alanda yer alan saha, sporculara yeşil bir atmosferde keyifli bir spor deneyimi sunuyor. Profesyonel antrenörler eşliğinde gerçekleşen aktivitelerle Mini Golf hakkında bilgi birikimine sahip olma fırsatı da sunulan saha, teknik detayların düşünüldüğü bir tasarıma sahip. Sporcular, yeşil doğa içinde mini golf oynama imkanının tadını çıkarırken, ilçede golf sporunu popülerleştirmeye yönelik önemli bir adım atılmış oldu."

Bu haber 164 kez okundu - Son Güncelleme: 27.02.2024 14:48:12

Yorumlar

'Pursaklar Belediyesi Ankara'da Bir İlke İmza Atıyor: 'Golf Range Sahası' haberi ile ilgili yazılan yorumlar