Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar Belediyesinin lüzumsuz harcamaları

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, geçtiğimiz yıl Mimar Sinan Kapalı Pazar Alanı'nı açtı. Ancak şu anda pazar alanı atıl durumda ve pazarcılar tezgah açmıyor.

photo

Bu durumun sebepleri ve pazar alanının ticari fizibilitesi hakkında bazı sorular gündeme geldi:
 

Neden açtınız ve şu anda atıl duruyor? Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Mimar Sinan Kapalı Pazar Alanı'nı açarken hangi nedenleri göz önünde bulundurdu ve şu anda neden atıl durumda olduğu konusunda açıklama yapmalıdır.

Pazarcılar neden tezgah açmıyor? Pazarcıların neden tezgah açmadığı hakkında bilgi verilmelidir. Bu durumun pazarcılar için ne gibi zorluklar veya engeller oluşturduğu açıklanmalıdır.

Ölü yatırım mı yapıldı? Eğer pazar alanı rabet görmüyorsa ve ticari fizibilitesi yapılmadan yapıldıysa, bu durumun ölü yatırım olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceği konusunda açıklama yapılmalıdır.

Pazar alanını yapan şirket davet usulümü ? yoksa ihale ile mi aldı? Pazar alanını inşa eden şirket ile siz veya yardımcılarınızın bir bağlantısı varmıdır ? Bu sorular hakkında bilgi verilmelidir. Davet süreci mi yoksa ihaleyle mi seçildiği açıklığa kavuşturulmalıdır.

Bu soruların cevaplanması, Mimar Sinan Kapalı Pazar Alanı'nın mevcut durumu hakkında daha net bir anlayış sağlayacaktır.

Bu haber 1206 kez okundu - Son Güncelleme: 26.03.2024 21:04:04

Yorumlar

Pursaklar Belediyesinin lüzumsuz harcamaları haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Sayın Ayhan Mescioğlu Mail Adresimiz [email protected]
Yorum
Yurt dışından gelen pro'lar
Yorum
Admin bana mail adresi yazarsan sana bilgileri atarım.
Yorum
Bu sorunun cevabını verebilirler mi, başkan yardımcısı Gürhan kocaman'ın bağlantısı muhakkak bu işte vardır