Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar'da Heyecan Dolu 2. Kitap Günleri Açılış Töreni

Pursaklar Belediyesi, ilçedeki kitap tutkunlarını yazarlarla buluşturarak Pursaklar 2. Kitap Günleri'nin açılışını gerçekleştirdi.

photo

Büyük bir ilgiyle karşılanan etkinlik, kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve ünlü yazarların düşüncelerini doğrudan paylaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi.

Yaşam Merkezi'nde gerçekleşen açılış törenine Ak Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Ak Parti ve Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turgut Altınok, Ak Parti Pursaklar İlçe Başkanı İbrahim Kopan, MHP İlçe Başkanı Veysel Yıldırım gibi isimler katıldı.

Ertuğrul Çetin konuşması

Başkan Çetin, "Pursaklar'daki vatandaşlarımızın kültüre, sanata ve okumaya verdiği değeri bir kez daha görmekten mutluluk duyuyoruz. Okuma alışkanlığının önemini vurgulamak için Pursaklar 2. Kitap Günleri gibi organizasyonlara ağırlık veriyoruz. Bu etkinlikle birlikte gençlerimize daha fazla kitap okumalarını teşvik etmek istiyoruz." dedi.

Açılış konuşmasında Ak Parti ve Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turgut Altınok ise, "Pursaklar Belediyesi, sanat ve kültür alanında önemli adımlar atıyor. Pursaklar 2. Kitap Günleri de bu adımlardan biridir. Gençlerimize kitap okumanın önemini hatırlatmak istiyoruz. Ankara, tekrar sanat ve kültürün başkenti olacak." şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Pursaklar 2. Kitap Günleri alanındaki stantları gezen heyet, yayınevlerinin kitaplarını detaylıca inceledi.

Bu haber 104 kez okundu - Son Güncelleme: 9.02.2024 18:18:08

Yorumlar

Pursaklar'da Heyecan Dolu 2. Kitap Günleri Açılış Töreni haberi ile ilgili yazılan yorumlar