Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

CHP Pursaklar Belediye Başkanı Adayı Halil Tuncay Oldu

Pursaklar ilçemizde 2024 yerel seçimleri öncesi adaylar belli olmaya devam ediyor. CHP'nin Pursaklar belediye başkanı adayı ilçemizin tanınan isimlerinden Halil TUNCAY oldu.

photo

HALİL TUNÇAY KİMDİR

Halil TUNÇAY 30 Temmuz 1982 doğumlu, Ankara nüfusuna kayıtlıdır. Babasının Polis memuru olması sebebi ile ilkokul 3. sınıfa kadar Diyarbakır’da ‘Şehit Polis Mehmet ERÇİN İlköğretim Okulu’nda okudu, 4. sınıf ve sonrasını ‘Ülker İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise öğrenimini de ‘Pursaklar Lisesi’nde tamamlayarak, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Bölümü (Ön lisans) ‘nden mezun oldu. Vatani görevini 2005-2007 yılları arasında Hakkâri Yüksekova’da yaptı. Askerlik sonrası Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden (Lisans) mezun oldu.
2007 yılında Pursaklar Belediyesi İmar ve Fen İşleri Müdürlüklerinde çalıştı. Fen İşlerinde asfalt, park bahçe yapım işlerinin başında Şantiye Şefi pozisyonunda görev almıştır. İmar Müdürlüğünde ise ilk ‘’Dedeler ve Torunlar’’ lokali, ‘’Muhtarlık Binaları’’, ‘’Kadınlar Lokali’’ ve Beş yol ‘’Muhsin YAZICIOĞLU Meydanı’’ gibi, Pursaklar’ın ilçe olmasına vesile olan projelerin Şantiye Şefliğini yaptı. Bu projelere ilaveten Saray ‘’Türk Bayraklı Kapalı Pazar alanı, Saray ‘’Nikâh ve Konferans Salonu’’, Saray ‘’Yavuz Selim Camii’’ şantiyesi, Merkez Camii karşısında ki ‘’Belediye Binası ve Başkanlık Makam Katı’’ projelerinde aktif olarak Kontrollük, Satın Alma ve Şefliği yaptı.
2010 Yılında Pursaklar Belediyesinden istifa etti ve özel sektöre yöneldi.
Tokat Niksar TOKİ ‘’296 Konut, 24 Derslikli İlköğretim Okulu, Ticaret Merkezi ve Kreş’’ projelerinde anahtar teslim Kaba İşler Şefi, İnce İşler Şefi ve Peyzaj Çevre düzenlemesi ile teslim etti.
Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi ‘’15. Etap’’, ‘’18. Etap’’ ve ‘’341 Villa Konut Teras Evler’’ şantiyelerinde Konut ve Camilerin yapım işlerinde Şeflik yaptı.
2012 yılında Yurtdışında Türkmenistan Aşkabat şehrinde ‘’Olimpiyat Kompleksi’’ ve ‘Uluslararası Havalimanı Projeleri’nde Teknik Ofis Şefi ve Şantiye Şefi Unvanları ile çalıştı. Bu projelerden 4 adet yapı ‘’GUİNNESS REKORLAR KİTABI’NA girmiştir.
2016 yılında Etlik Şehir Hastanesi; T4 kule (Çocuk Hastanesi), T5 Kule (Kadın Doğum),T6 Kule (Onkoloji), RT( Radyoterapi) ve P1 (Katlı Otopark) şantiyelerinde Saha Şefi olarak görev aldı.
2019 Yerel Seçimleri sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığında Genel Koordinatör, aynı zamanda Yol ve Asfalt Şube Müdürlüğü görevi sonrası, halen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığında Genel Koordinatör olarak devam etmektedir.
Evli ve 3 çocuk babası olan Tunçay, 1991 yılından itibaren Pursaklar ’da ikamet etmektedir.
İngilizce, Rusça, Azerice ve Türkmence bilmektedir.

Bu haber 173 kez okundu - Son Güncelleme: 23.02.2024 23:14:19

Yorumlar

CHP Pursaklar Belediye Başkanı Adayı Halil Tuncay Oldu haberi ile ilgili yazılan yorumlar