Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Grev Kararı Pursaklar Belediyesinde Siyasi Fırtınaya Yol Açabilir

Pursaklar Belediyesinde çalışan 32 kadrolu işçi, grev kararı aldı iş bırakmak için gün belirleniyor.

photo

Bu karara destek veren şirket personeli, işçilerle birlikte greve katılacaklarını açıkladılar. Ancak, işçilerin tepkisiyle karşılaşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, işçi haklarını savunmamakla eleştiriliyor. İdari kadroların işçilere sert bir tutum sergilemesi, krizin büyümesine neden olabileceği endişesini arttırıyor.

İşçilerin talepleri ve belediye yönetiminin tutumu, seçim öncesi önemli bir gündem maddesi haline gelmiş durumda. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in işçi haklarını savunmaması ve krize neden olabilecek idari tutumları, siyasi bir fırtınaya yol açabilir. Ertuğrul Çetin'in başkanlığının tehlikeye girmesi de gündemde olan konular arasında yer alıyor.

Ancak, işçilerin bu adımına karşı Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in tutumu belirsizliğini koruyor. Çetin'in ne yapmaya çalıştığı ise merak konusu olarak ön plana çıkıyor. İşçi haklarını savunup savunmayacağı ve idari tutumunda nasıl bir yol izleyeceği, krizin seyrini belirleyecek önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Bu haber 1454 kez okundu - Son Güncelleme: 13.03.2024 22:18:29

Yorumlar

Grev Kararı Pursaklar Belediyesinde Siyasi Fırtınaya Yol Açabilir haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
daha geçen gün davul zurna çalanlar kimlerdi ben anlamadım bu durumu? detaylı açıklarsanız seviniriz. zaten işçilerin hallerinden belliydi çok ta gönüllü yapmadıkları. Bir de idari kadrodan işçilere sert davrananlarıda belirtin lütfen bizde tepkimizi koyalım. ne sanıyorlar kendilerini. İnşallah 15 gün sonra Pursaklar o idari kadrolardan kurtulacaktır.