Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

İftar Programında Çankırılılardan Ertuğrul Çetin'e Protesto

23 Mart Cumartesi günü, Pursaklar Tebessüm Külliyesi'nde düzenlenen iftar programı, beklenmedik bir olayla gölgelendi. .

photo

Çankırı'lılar ilçe belediye başkanı Ertuğrul Çetin'in konuşmasını boykot ederek salonu terk etti.

Altındağ MHP 33. SIRA Meclis Üyesi adayı Yunus Yarımkaya'nın organizasyonuyla gerçekleşen programa katılan davetliler arasında bulunan Çankırı'lılar, Ertuğrul Çetin'in konuşmasını boykot ederek salonu terk ettiler. Bu eylem, Çankırı'lıların hem belediye başkanına hem de etkinliği düzenleyen Altındağ MHP 33. SIRA Meclis Üyesi adayı Yunus Yarımkaya'ya olan tepkisini açıkça ortaya koydu.

Pursaklar'da yaklaşık 30 bin Çankırı'lı seçmenin bulunmasıyla birlikte, Çankırı'lılar Ertuğrul Çetin'e karşı olan tepkilerine rağmen tekrar oy istemesi üzerine bir grup daha salonu terk etti. Olayın ardından Çankırı'lılar, Ertuğrul Çetin'i protesto etmelerinin nedenlerini Pursaklar Medya Ajansı'na verdiği röportajla açıkladılar.

Verilen bilgilere göre, tepkinin kaynağı, Çankırı'lı olan Yeniden Refah Partisi'nin Pursaklar Belediye Başkan adayı Bayram Baş'ın düzenlenen iftar programına davet edilip, daha sonra Pursaklar Belediye Başkan adayı Bayram Baş'a gösterilen teveccüh nedeniyle siyasi çekince yaşayan Ertuğrul Çetin ve  diğer parti yöneticileri Yunus Yarımkaya'ya yaptıkları baskı nedeni ile Yarımkaya'nın, Dr. Bayram Baş'ı arayarak programa gelmemesini rica ettiği bildirildi.

Mübarek Ramazan ayında yapılan bu programda birlik ve beraberlik olması gerektiği vurgusu yapılırken, yaşanan üzücü durumların, Çankırı'lıların Bayram Baş'a yoğun desteklerinin bir göstergesi olduğu belirtildi. Bu olayın, yerel siyasetin ve toplumsal birlikteliğin önemine dair ciddi bir tartışmayı da beraberinde getirdiği ifade edildi.


Protesto

iftar1

Bu haber 8059 kez okundu - Son Güncelleme: 23.03.2024 20:32:56

Yorumlar

İftar Programında Çankırılılardan Ertuğrul Çetin'e Protesto haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Satılmış çoban. Adami öyle bir tarif etmişki. Adam sanki kendi menfaati için dernek kurmuş bir adam değilde. Üniversite rektörü prof sanki. Adam Ertuğrul un desteği ile orada oturan. Bir saray soytari si. Adamın paylasimlarina bir bakın. Goy goy. Toplum icinde kendine yer bulamamış. Bir tabela derneği kurmuşlar ve önüne gelene Cemil İpekçi biyigini buruyor. Yaveri yada postası da yunus.
Yorum
Serhat Börekçi: Cemil İpekçi dediğin, Çander'in 5 kişilik ekibinin genel başkanı Kamil Karakuş, Osmanlı Sofrası'nın müdürü
Yorum
Bu candef diye bir tabela önünde koltukta fotoğraf ceklilen Cemil İpekçi gibi bıyıkları olan bir dayı var. O kim? Hani Ertuğrul Çetin ile fotoğraf çekildim diye ikide bi destek açıklayan. Bilen varmı? Hani şu sosyal medya daToplam da 5 adet yardım paketi ile sürekli reklam çeken? Öte yandan Yunus bey sizin için. Fonda Sedat Peker müzikli video çekmiş ve sosyal medyaya koymuş))) Yaylakent liler akıllı olun aklınızı alırım diyor))) Cemil İpekçi bıyıklı dayı da. Zeki Müren ile bir karşılık verir herhal))))
Yorum
Özlü köyü olarak Bayram Baş ın yanındayız
Yorum
Bu arkadaşı tanımam bilmem. Sadece sosyal medyada gördüğüm kadarı ile. Siyasilerin peşinde dolanan. Rüzgarın esiş şekline göre yön belirleyen bir arkadaş benziyor. İftar düzenleyen bu arkadaş. Dernek başkanı olduğu Orta ilçesinde kaç fakiri doğurmuş? Kaç fakir öğrenciye Burs vermiş? Eğer bunları yapıyor da. İftarı da kendi cebinden ödediği masraflar paraların makbuz veya faturalarını yayınlansın görelim. Talimat ile davet ettiği Bayram BAŞ başkanı davetini iptal ettiren mevki. Salon ve iaşelerin parasını o mu ödedi de. Altındağ Adayı olan bu kişi. Dernek imkanlarını kullanarak. Organizasyonu pursaklara taşıdı. Bu Altındağ adayı olan kişi. Neden organizasyonu Pursaklar da yaptığını ve Bayram Baş değilde. Diğer şahsın niye kürsüden Çankırı halkına veya diğer davetlilere hitap etmesini sağladığını açıklasın. BEKLİYORUZ.
Yorum
pursaklar resmen sürvivor a döndü. acun pursakları sürvivora al acayip şeyler oluyor
Yorum
Pursaklara çifte bayram gelecek 1 Nisan'da Dr bayram baş bir Çankırı olarak tepkimizi göstereceğiz
Yorum
BİR ÇANKIRILI OLARAK HEMŞERİMİZ YENİDEN REFAH PARTİSİ PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI DR.BAYRAM BAŞ'A TAM DESTEK HEP DESTEK...!
Yorum
Çankırılı olabiliriz, Çorumlu olabiliriz,Kırıkkaleli olabiliriz, Kırşehir, Yozgat, Amasya ne farkeder, aynı ortamda bulunmak istemeyen tabiki programa katılmayabilir, ancak davet edilen bir şahsı, tekrar arayarak daveti iptal eden zihniyet, Allah sizlere Ramazan ayının izzeti ve feyzinden istifade etmeyi nasip etsin, tabiki alabilene….
Yorum
31 Mart a cevap vereceğiz Başkan Bayram baş diyeceğiz
Yorum
Sn Adem Can yorumlar da Ramazanın ruhuna yakışmamış demiş, Çankırılıya yakışmış mı ? sizin verdiğiniz desteklere, arkadaşınız olmasına, kendine menfaat devşirmesine iki yüzlü yaklaşıma yakışmış mı ? Açık açık renginizi belli edin başkan Yunus beyin ne yapmaya çalıştığı belli siz Çankırılı hemşerilerimizin yanındamısınız.
Yorum
Kaypaklığı ile menfaat düşkünlüğü ile hırsı ile yıllardır Federasyon Dernek vs. desteği ile Ortanın başına bela olan Bu adamlar Orta ilçesin de bir şey olamayacağını anlayınca şimdi nemalandığı işleri bozulmasın diye Ankara siyasetinin güdümüne girerek Çankırılıların başına bela olmaya devam ediyor, Bunların etrafında saf tutan bunlara paye veren bunları adam yerine koyan destek veren her kim varsa lütfen açın gözünüzü bu ve bunun gibi adamlar Çankırı'ya Çankırılıya zarardır, Derneklerden beslenirler hemşerilerine değil kendilerine menfaat sağlarlar. Mal varlıkları ile hepimize komşu olan insanların çokluğu malumunuzdur, Özellikle Çankırının Federasyonlarına bakacak olmamız yeterlidir.
Yorum
Bayram baş geliyor…..
Yorum
Kıymetli hemşehrilerim partiyi pırtıyı bırakın arka bahçe olmaktan kurtulmanın Çankırı'nın gücünü göstermenin Çankırı'yı küçük görenlere ders vermenin tam zamanı.bu fırsat 20 senede bir gelir.değerlendirdik,değerlendirdik değerlendiremedik geçmiş olsun.20 sene daha bekleriz.
Yorum
Yarenler diyarinin bagirdan kopmuş hizmet için yeniden refah parisinden aday olan içimizden biri olan bayram baskanimiza yapılanları kiniyoruz haydi cankirilim sıra bizde Allah'ın izniyle hep destek tam destek bayram baskanimiza
Yorum
Bir iftar yemegine davet edilip sonra davete gelmesi istenmeyen Sayın Bayram başa yapılan bu saygısızlıga bir hemşeri olarak utanç buluyorum Dr bayram baş tüm çankırılıları temsil etmekte herzaman yanında oldugumuzu söylemekten mutluluk duyarız
Yorum
Altındağ 33. Sıra adayı Pursaklarda İftar proğramını niye yapar? Kime yaranacaktır, iftar proğramını kim vermiştir. Tabela dernekleri ile Ankarada Çankırılıları peşkeş çekiyor sonra belediyeden oto yıkama halı saha kafeterya ve belediyenin temizlik işlerini alıyorlar. Bu şahısların davetine katılmamak daha evladır.
Yorum
Orta Dernekler Federasyonu programa katılmamıştır. Ortalılar derneği başkanı Yunus Yarımkaya'nın başkanı olduğu dernek programı yapmıştır, Yunus bey Federasyona üye değildir, ne yazdığınızı gözden geçirin, öğrendiğimize göre Bayram Baş bey davet edilmiş sonrasında daveti iptal edilmiştir, bunu öğrenen Çankırı'lı hemşehrilerimizde tepki göstermiştir. tekrar ediyorum Altındağ 33.sıra Akp meclis üyesi adayı Yunus beyin programıdır hiçbir federasyon programda görev almamıştır…
Yorum
Allah kimseye yürüdüğü yoldan Şaşırtmasın. Dr Bayram BAŞ yanındayız beraberiz. Çünkü biz menfaatci değiliz. Dik dur Gerçek Çankırı li Senin ile
Yorum
yunus beyi yedirmeyizz doğru konuşun
Yorum
Oldun olasi özellikle bu AKP hükümeti zamanın da. Çankırı nin tüm dernek ve federasyonlari baskanlari. Bir sekilde yönetimi ele geçiriyor. Ne tüzük ne yönetmelik nede kurultay. Habersiz, ilansiz yönetimi ele alıyor. Sonra iktidara kendi cikarlari için satiyorlar. Zamanında Çankırı dernekleri Süleyman soylu ya. Mehmet Özhaseki gibi adamlara. Dernekleri peşkeş çektiler.Onlarin ne Çankırı nede Çankırı li umurunda. Kendileri asla çıkamaz çünkü masraf olur. Çok komik. 33 sırada çıkması imkansız olan Yunus bey. Üstelik Altındağ da. Pursaklar mevcut tombala dan çıkmış başkanı Ertuğrul Çetin orada ne işi var? Onu oraya kim davet etti? Neyin hesabını yaptınız yunus ve adem başkan. Bu işler sizin bilginiz dışında nasıl gelişti. Dr. Bayram BAŞ Arayarak davete gelme diyen 33 ncü sıradaki Yunus Bey. Yaylakent li insanların yüzüne nasıl bakacaksın? Derhal kendinize gelin.
Yorum
Büyük ayıp. Yakışmadı. Başarılar BAYRAM BAŞ.
Yorum
Hemşeri derneğini kendi çıkarı için kullanan Adem Can. Bilmem kaç 33.ncu sırada aday gösterilip te. Utanmadan bir şehri peşinde sürükleyip küçük düşüren. Yunus yarımkaya derhal köy ve memleket derneklerinden istifa etmeli. Bayram BAŞ dururken. Ertugrula mikrofonu vermeniz bir hata zaten. Derhal istifa edin
Yorum
Yolun ve Bahtin açık olsun. Sayın Başkan Dr. Bayram BAŞ
Yorum
Bir çankırılı olarak orta dernekler başkanı başta olmak üzere sayın Ertuğrul çetinin de bunu desteklemesi ile yeniden refah partisi adayımız sayın Dr.Bayram Baş'ın davete icabet edecekken Pursaklar belediye başkanının baskısı sonucu davetin iptal edilmesi bir çankırılı olarak orta dernekler federasyon başkanını kınıyoruz ve milliyetçi ruhundan şüphe duymaktayız .Yapılan bu ayıbı bütün çankırılı hemşehrilerimiz olarak kınıyoruz ….
Yorum
Çankırı ların gücünü kaybedince görecek Ertuğrul çetin Dr. Bayram Baş Başkanıma başkanlığı hayırlı olsun inşallah
Yorum
Bir Çankırılı bayram baş başkana desteklerimiz kendi toprağımızın adamı kazansın Pursaklar Kurtoğlu saç tasarım uğur kurt
Yorum
Pursaklar da Çankırı lılar ne derse O olur Çetin e geçmiş olsun.
Yorum
Ramazân ayında bir belediye başkanına yakışmayan bir hareket desteğimiz Dr. Bayram Baş başkana
Yorum
Nihayet hemşehrilerime dikkate almak zorunda kalacaklar Dik duracağız dikeleceğizde
Yorum
Bu nasıl bir saygısızlık desteğimiz sonuna kadar dr. Bayram bas'a
Yorum
Helal olsun çankirili hemşerilerimize her zaman Dk Bayram baş en büyük baskan
Yorum
Allahin izniyle Çorumlular'da senin yanında Bayram Başkanim ' Yolun Açık olsun '
Yorum
1 NİSAN SABAHI BAYRAM BAŞ İLE BAYRAM KUTLAMASI OLACAK NASİP OLURSA ÇİFT BAYRAM OLACAK
Yorum
Pursaklar farkına vardı artık bayram başı destekliyoruz çankırılılar olarak.
Yorum
Orta yuva koyü olarak bayram başın yanındayız
Yorum
Herşey belli oldu Pursaklarda Çankırılılar Başkanını seçti Yeni Başkanımız Hayırlı olsun
Yorum
Çankırilı asıl operasyonu 31 Mart akşamı çekecektir.
Yorum
BİR ÇANKIRILI OLARAK HEMŞERİMİZ YENİDEN REFAH PARTİSİ PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI DR.BAYRAM BAŞ'A TAM DESTEK HEP DESTEK...!
Yorum
Çevrem de herkes bayram baş yeniden refah diyor
Yorum
İşte bu. Artık Çankırılıların farkına varılacak. Partilerin isimlere değil kitleye göre aday çıkartılması gerektiği bilinecek. Çankırılılar olmasa Pursaklar yok olur.
Yorum
Çevrem de herkes bayram baş yeniden refah diyor
Yorum
Pursaklarda bu neyin korkusudur. Bir Çankırılı olarak hemşehrimize sonu kadar desteğiyiz.
Yorum
Mübarek Ramazanın Ruhuna yakışmamış
Yorum
çok büyük hayal kırıklığı
Yorum
Helal olsun Çankırılılara bir vatandas olarak takdir ettim.Ertugrula oy moy yok...