Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar Belediye Başkan Adayı Dr. Bayram Baş'tan Hocalı Katliamını Lanetleme Mesajı

Pursaklar Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan Dr. Bayram Baş, 32 yıl önce Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında gerçekleşen acımasız katliamı lanetleyerek, soydaşlarına rahmet diledi ve saldırıda yer alan hainleri lanetledi.

photo

Dr. Bayram Baş, Hocalı Katliamı'nın yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "32 yıl önce, masum insanların hayatlarına son verilen Hocalı Katliamı'nı derin bir üzüntüyle anıyor ve bu acı dolu olayda yaşamını yitiren soydaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Baş, bu vahşi katliamı gerçekleştirenleri sert bir dille kınayarak, "Bu insanlık dışı saldırıyı gerçekleştiren hainleri lanetliyorum. Masumların yaşamlarını ellerinden alarak büyük bir trajediye sebep olan bu kişiler, tarihe kara bir leke olarak geçmişlerdir. Bu tür vahşetlerin bir daha yaşanmaması ve dünya barışının sağlanması için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız." şeklinde konuştu.

Dr. Bayram Baş'ın Hocalı Katliamı'nı lanetleme mesajı, adaylığını açıkladığı süreçte toplumsal olaylara duyarlılığını ortaya koyarak dikkat çekiyor.

Bu haber 167 kez okundu - Son Güncelleme: 26.02.2024 13:12:19

Yorumlar

Pursaklar Belediye Başkan Adayı Dr. Bayram Baş'tan Hocalı Katliamını Lanetleme Mesajı haberi ile ilgili yazılan yorumlar