Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar Belediye Çalışanları Maaş Beklerken Başkanın Lüks Tatili Kamuoyunu Rahatsız Etti.

Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çetin, ülkenin ekonomik kriziyle mücadele kapsamında tasarruf tedbirleri alınırken, dikkat çeken bir adım attı.

photo

Başkan Ertuğrul Çetin, yaklaşık 20 bay ve bayan personeliyle birlikte Antalya'ya bir haftalık tatil için gitti. Ancak bu tatilin amacı ve mali boyutu kamuoyunda tartışma konusu oldu.

Belediye Başkanı Çetin, tatil için belediye bütçesinden ne kadar para harcandığına dair net bir açıklama yapmadı. Ancak yapılan tahminlere göre, bu tatilin belediye bütçesinin ciddi bir maliyeti olduğu konuşuluyor. İşin ilginç tarafı da henüz şirket personellerinin maaşları ödenmemişken bu lüks tatil, maaş alamayan personelleri de rahatsız etmektedir.

Tatilin maliyetinin yanı sıra, yanında götürdüğü personeller de merak konusu oldu. Kimlerin bu tatil için seçildiği ve bu seçimin hangi kriterlere göre yapıldığına dair net bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan, tasarruf tedbirleri kapsamında meclis oturum sayısını kısıtlayan Başkan Çetin, seçimden hemen sonra bu tatil 5 yıl süreyle kendi ve yakın çalışma arkadaşlarıyla birlikte, lüks harcamalarına devam edeceğini göstermektedir.

Pursaklar Medya olarak belediye bütçesinin keyfi harcamalarını takip edip kamuoyu ile paylaşacağız.

Bu haber 816 kez okundu - Son Güncelleme: 11.05.2024 00:31:02

Yorumlar

Pursaklar Belediye Çalışanları Maaş Beklerken Başkanın Lüks Tatili Kamuoyunu Rahatsız Etti. haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Bunun kaynağını da açıklasanız da kafamızda soru işareti kalmasa.