Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar belediye şirketi kimlere emanet

Pursaklar Belediye Şirketi İçin Soru İşaretleri: Sivil Plakalı Araç, Limitsiz Kredi Kart ve İşçi Hakları'Pursaklar Belediye Şirketi'nin iç işleyişiyle ilgili çeşitli soru işaretleri gündeme gelmeye devam ediyor.

photo

Kamuoyu, belediye şirketinin sivil plakalı bir Toyota Corolla aracını hangi bürokratın eşinin kullandığı konusunda bilgilendirilmek istiyor.

Ayrıca, belediye şirketine ait limitsiz kredi kartının nerelerde ve hangi harcamalarda kullanıldığı da merak konusu. Belediye şirketinde bu kadar şaibe varken, haklarını sorgulayan işçileri ve bu işçilere işten çıkarma tehdidi savuran yönetici kim sorusu da ilçe sakinleri tarafından gündeme getiriliyor.

Özellikle bu tür uygulamaların adil ve şeffaf bir yönetim anlayışına uyup uymadığı konusunda sorular soruluyor. Ayrıca, eski belediye başkanı Selçuk Çetin ve Ayhan Yılmaz'ın kapıya koymadığı isimlerin şirket yöneticisi olarak atanması ve bu yöneticinin kendi şirketlerini batırması, belediye şirketine ne gibi katkılar sağlayabilir sorusu da ilginç bir konu olarak ortaya çıkıyor. Pursaklar Belediye Şirketi'nin iç işleyişi ve bu sorulara yanıt arayışı, ilçe sakinleri ve kamuoyu tarafından dikkatle takip edilmektedir.
 

Pursaklar Belediye Şirketi'nin iç işleyişiyle ilgili soru işaretleri artmaya devam ediyor. Kamuoyu, şirket müdürünün oğlunun işe gitmeden maaş aldığı ve bankamatik gibi çalıştığı iddialarını gündeme getiriyor. Ayrıca, belediyenin şirket bünyesine 2 yıl gibi kısa bir sürede çalışan yeğenini kadroya alacağı, bu süre zarfında ise 4-5 yıllık tecrübeye sahip olan işçilerin kadro beklentilerinin ise göz ardı edildiği konuşuluyor. Bu iddiaların doğruluğu ve bu tür atamaların adil ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla uyumlu olup olmadığı da merak konusu. Toplum, bu konularda detaylı açıklamalar ve şeffaflık bekliyor..

Bu haber 875 kez okundu - Son Güncelleme: 20.03.2024 18:40:44

Yorumlar

Pursaklar belediye şirketi kimlere emanet haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Güzel bir konuya değinmişsiniz 5 senedir pursaklarda oturuyorum belediye yardıma giden komşularım var belediyede calışan arkadaşlarımda var genellikle bu bahsetmiş olduğumuz konular bütün Pursaklar halkının dilinde diyebilirim emekçiler her zaman göz ardı edilmiştir yardıma muhtaç insanlar eğer kendilerinden diğilse o yardımlardan hemen hemen yararlanamamaktadır gelelim belediye kapısı nerde olduğunu bilmeyen maaş alanlara onlar bizimgibi emekçilerin haklarını çoluk çocuğumuzun rızkını kendilerine rant kapısı görenlerdir İnşallah bu düzenin değişmesi dileklerimle ..