Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Yeniden Refah Partisi Pursaklar Belediye Başkan Adayı Dr. Bayram Baş Kimdir?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Ankara'nın metropol ilçesi, Tebessüm Şehri, Pursaklar için Çankırılı Akademisyen Dr. Bayram BAŞ dedi. Dr. Bayram Baş Kimdir.

photo

Dr. Bayram BAŞ

22.07.1982 doğumlu ve aslen Çankırılıdır. İlk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da, yükseköğrenimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünde; Yüksek lisans eğitimini Karabük Üniversitesi Sosyal bilimler enstitüsünde ‘’Ankara-Pursaklar’ın kentleşme süreci konulu tezi ile tamamladı.

Doktora eğitimine Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde başladı. İnternational Dublin Üniversitesi’nde Siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında tamamladı. 2005-2009 yılları arasında çeşitli dershane ve yayınevlerinde öğretmenlik ve yayıncılık yaptı.

2009 yılında kendi eğitim kurumunu hayata geçirerek kurucu müdürlük görevini sürdürdü. 2010 yılında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin, 2013 yılında bir meslek edindirme kursunun kurucu temsilcisi, 2016 yılında temellerinin atıldığı bir özel Anadolu lisesinin de kurucu ortağı oldu.

2006 yılında kurucu başkanlığını yaptığı "Okumayı Sevenler Derneği’; yine 2015 yılında kurucu başkanı olduğu ‘’Eğitsel Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Derneği’’ Pursaklar ilçemizde yer alan önemli STK’lar arasındadır.

Ayrıca Ankara merkezli bir işadamları kuruluşu olan "Ekonomi Kulübü derneğinin de Genel Başkan Yardımcılığı" görevini ifa etmiştir. Aynı zamanda kamu yararına bir vakıf olan Enderun Eğitim Vakfının Ankara şube başkanıdır. Ve dahi birçok STK ile ortak projeler yürütmüştür.

Ak Parti Pursaklar İlçe Teşkilatı (2011-2023) yönetim kurullarında, başkan yardımcılığı (Ar-Ge, Siyasi-Hukuki İşler ve Teşkilat başkanlıkları) ve SKM kurullarında çeşitli görevler aldı. Askerlik vazifesini 2009 yılında Kars/Sarıkamış’ta yedek subay olarak bitirdi.

2006 yılından beri Pursaklar’da ikamet etmektedir. Evli üç çocuk babasıdır.

 

Dr. Bayram BAŞ

 

Bu haber 3689 kez okundu - Son Güncelleme: 15.02.2024 00:13:03

Yorumlar

Yeniden Refah Partisi Pursaklar Belediye Başkan Adayı Dr. Bayram Baş Kimdir? haberi ile ilgili yazılan yorumlar

Yorum
Sayın Bayram Baş Ahlaklı belediyecilik kampanyasında yanındayız
Yorum
Bayram baş kazanıp Pursaklar a yeni bir soluk olur inşallah
Yorum
Eğitimi ,dürüstlüğü hizmet anlayışı ile pursaklara değer katacağına gönülden inanıyorum.
Yorum
Bayram beyin haydar baş la alakası var mı? bilgilendirir misiniz teşekkürler
Yorum
Selam, Bayram Baş'ın pursaklarda şansı olduğunu düşünmüyorum ama pursaklar için değişim vaktinin geldiğine inananlardanım. mevcut ve önceki başkanlar proje üretememeye alışmışlar, durmadan bilmem ne evleri, lokalleri açıp duruyorlar. nezaket evi, bilmem ne evi, dede torun evi, minik minik bir iki tane park vesaire vesaire. bir yerleri açalım da ne olursa olsun zihniyetinin artık pursaklarda son bulması lazım. pursaklarda ciddi bir trafik ve otopark sorunu var. Sadece bu sorun bile halledilse yeterli olacaktır. proje yaptık bak bilmem ne evi açtık, önünde de bir kaç foto çektirdik oh miss.. zihniyeti usandırdı. Bir ümit diye ve tepki olarak bu sefer bayram baş'a vereceğiz ailecek oyumuzu. sosyal medyaya fotoğraf yetiştirmek için saçma sapan şeyler yapan, hizmet adıyla da bunları allayıp pullamaya çalışan yöneticilerden acilen uzaklaşmamız lazım... hayırlısı bakalım.
Yorum
Bayram Baş Beyin pursaklar için büyük bir şans olduğuna inanıyorum