Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TEMA İş Birliğiyle 'Doğaya Açılan Pencerem' Sergisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) iş birliğiyle düzenlenen 'Doğaya Açılan Pencerem' sergisi, ziyaretçilerle buluştu.

photo

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) iş birliğiyle düzenlenen “Doğaya Açılan Pencerem” temalı sergi, çevre bilincinin artırılması amacıyla ziyaretçilerle buluştu.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş, ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı personeli, öğrenci velileri ve birçok davetlinin katıldığı sergi açılışında, Çocuk Kulüpleri ve Çocuk Etkinlik Merkezleri'nde faaliyet gösteren 90 minik üye, geri dönüşüm materyallerinden hazırladıkları kostümleri defilede sergiledi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Kulüpleri ve Çocuk Etkinlik Merkezleri'nde 90 minik üye, geri dönüşüm materyalleriyle tasarladıkları kostümleri defilede sergiledi. ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Tuğba Nagehan Turpçu, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, ABB ile TEMA iş birliğiyle Aralık ayından itibaren farkındalık çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Çocuklara geri dönüşümün önemi hakkında bilgiler verildiğini ve atık malzemelerden yaptıkları kostümlerle defile gerçekleştirdiklerini dile getirdi. TEMA Vakfı Çayyolu Temsilcisi Aylin Tural ise doğada hiçbir şeyin atık olmadığını vurgulayarak, serginin amacının geri dönüşümü ve çevre bilincini artırmak olduğunu ifade etti.

Miniklerin büyük heyecanla hazırladığı geri dönüşüm kostümlerini giyerek katıldığı defilede, çocuklar kendilerini ve çevreyi korumanın önemini vurguladılar. Sergide yer alan eserler, 29 Mart 2024 tarihine kadar MESA Plaza’da ziyaretçilere açık olacak.

Bu haber 250 kez okundu - Son Güncelleme: 24.03.2024 16:31:27

Yorumlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TEMA İş Birliğiyle 'Doğaya Açılan Pencerem' Sergisi haberi ile ilgili yazılan yorumlar