Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Ankara'da Apartman İstinat Duvarı Gecekondu Üzerine Çöktü

Ankara'da kaba inşaatı tamamlanan bir apartmanın istinat duvarı, gecekondu olarak kullanılan bir yapı üzerine çöktü. Şans eseri, gecekondu sahibi Ramazan Dağ, dışarı çıktığı sırada olaydan yara almadan kurtuldu.

photo

Ankara'nın Mamak ilçesine bağlı Yeşil Bayır Mahallesi 1804'üncü Sokak'ta, saat 09.30 sıralarında kaba inşaatı yeni tamamlanan 16 katlı bir apartmanın istinat duvarı, gecekondunun üzerine çöktü. İhbar üzerine bölgeye sağlık, itfaiye, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Olay öncesinde gecekonduda yaşayan Ramazan Dağ, evin tavanında duyduğu sesler nedeniyle dışarıya çıkarak kurtuldu. Ancak evinde bulunan eşyalar kullanılamaz hale geldi ve bahçesindeki kulübede beslediği 3 köpek yavrusu ile kuşları istinat duvarının altında kalarak hayatını kaybetti.

Dağ, daha önce Mamak Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) olayla ilgili şikayette bulunduğunu belirterek, "40 sefer Mamak Belediyesi'ne müracaatta bulundum. Buraya gelen yapı denetimdeki insanlar bir şey olmaz buraya, 'biz garanti veririz' dediler. Ben içinde öyle oturdum. İçindeydim, kıl payı kurtuldum. Evim üstüme uçarken kaçtım. Altında bir sürü köpek yavrularım, kuşlarım var. Canımı zor kurtardım" ifadelerini kullandı.

Polis ve AFAD ekipleri, olay yerinde detaylı incelemede bulundu.

Bu haber 232 kez okundu - Son Güncelleme: 24.03.2024 16:17:24

Yorumlar

Ankara'da Apartman İstinat Duvarı Gecekondu Üzerine Çöktü haberi ile ilgili yazılan yorumlar