Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Ankara'da ihale tartışması

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım, Mansur Yavaş'a yönelik iddialı açıklamalarının ardından Ankara Valiliği'ne koruma talebinde bulundu.

photo

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki gerginlik tırmanıyor. Yıldırım, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında Yavaş'a yönelik iddialarda bulunarak, belediye kasasındaki paraların akıbetini sorguladı. "5 milyar 928 milyon para belediye kasasında olması gerekirken yok" diyen Yıldırım, belediyenin milyarlarca lira zarara uğradığını iddia etti. Bu açıklamaların ardından Yıldırım'ın tehdit aldığı iddia edilince, İYİ Parti Ankara Valiliği'nden koruma talebinde bulundu.

İYİ Parti'nin Ankara Valiliği'ne gönderdiği yazıda, "İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Cengiz Topel Yıldırım için gerekli koruma tedbirlerini alınması hususunda gereğini arz ederim" ifadelerine yer verildi.

Mansur Yavaş ise Yıldırım'ın iddialarına sert bir yanıt vererek, "Geldi benden Mamak Belediye Başkanlığı'nı istedi, biz de vermeyince oralarda Yavaş'ı karalıyor. Madem Yavaş yanlış bir insan neden bizimle çalışmak istedi? 'Mamak’tan belediye başkanı olamazsın' dedik, gitti. Lafı ortaya alıp kara almak için böyle konuşmak olmaz. Namuslu bir insansa gidip evrağı savcılığa verecek. Durmuş, durmuş bunu seçime giderken mi öğrenmiş?" şeklinde konuştu.

Bu haber 229 kez okundu - Son Güncelleme: 14.03.2024 14:26:54

Yorumlar

Ankara'da ihale tartışması haberi ile ilgili yazılan yorumlar