Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Ankara'ya Dört Yeni Cep Terminali Açılıyor: Ulaşım Yenilikleri Kapıda

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin ana arterlerinden olan Anadolu Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlânâ Bulvarı ve Dumlupınar Bulvarı üzerinde toplam sekiz farklı noktada cep terminali inşa ediyor.

photo

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların AŞTİ'ye gitmeden otobüslere daha kolay erişim sağlayabilmelerini sağlamak amacıyla Anadolu Bulvarı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlânâ Bulvarı ve Dumlupınar Bulvarı olmak üzere dört ana arter üzerinde sekiz ayrı noktada cep terminalleri inşa ediyor. Bu terminaller, mart ayı içerisinde faaliyete geçecek ve vatandaşlara ulaşım ve erişilebilirlik kolaylığı sunacak.

Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kentsel Tasarım Şube Müdürü Bergil Özdemir, bu yeni cep terminallerinin UKOME Genel Kurulu'nun kararı doğrultusunda tasarlandığını belirtti. Terminallerde, vatandaşların konforlu ve güvenli bir şekilde bekleme imkânı bulabileceği yiyecek içecek otomatları, klima, WC, engelli WC ve oturma gruplarının yer alacağını açıkladı.

Cep terminalleri şu noktalarda bulunacak:

Anadolu Bulvarı üzerinde; Gimat istikametinde 283. Cadde ile 286. Sokak arasında ve Çevre Yolu istikametinde ise 286. Sokak ile Mehmet Akif Ersoy Yaya Üst Geçidi arasında,

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde; İstanbul istikameti Necip Fazıl Caddesi kesişimi ile şehir merkezi istikametinde 2648. Cadde kesişimi,

Dumlupınar Bulvarı üzerinde; Başkent Üniversitesi giriş yolu ve karşısı,

Mevlana Bulvarı üzerinde; Konya istikameti ODTÜ Ormanı ile şehir merkezi istikametinde Ata Park.

Bu haber 344 kez okundu - Son Güncelleme: 14.03.2024 14:35:58

Yorumlar

Ankara'ya Dört Yeni Cep Terminali Açılıyor: Ulaşım Yenilikleri Kapıda haberi ile ilgili yazılan yorumlar