Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

'Pursaklar'da İstiklal Marşı'nın 103. Yıl Dönümü Kutlamaları: 'İstiklal Oyunu' Sahne Aldı!'

'Pursaklar Belediyesi PYM Tiyatro Atölyesi öğrencileri, İstiklal Marşı'nın 103. yıl dönümü kutlamaları kapsamında hazırladıkları ve büyük beğeni toplayan 'İSTİKLAL' adlı oyunu, Pursaklar Yaşam Merkezi'nde sahneledi.

photo

"Pursaklar Belediyesi PYM Tiyatro Atölyesi, İstiklal Marşı'nın 103. yıl dönümü kutlamaları kapsamında hazırladığı ve büyük beğeni toplayan 'İSTİKLAL' adlı oyunu Pursaklar Yaşam Merkezi'nde vatandaşlarla buluşturdu.

Tamamı Pursaklar'ın gençlerinden oluşan tiyatro atölyesi tarafından sahnelenen oyun, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in de katılımıyla izleyicilerin büyük ilgisini çekti. Başkan Çetin, İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 103. yıl dönümünde, tiyatro ekibinin performansından dolayı gurur duyduklarını belirterek, milli şair Mehmet Akif Ersoy ve kahramanları rahmetle ve minnetle andıklarını ifade etti.

Pursaklar Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen Ramazan programına katılan vatandaşlar, PYM Tiyatro Atölyesi'nin İstiklal Marşı'nın 103. yılı için hazırladığı oyunu ilgiyle izledi ve gösterinin sonunda oyuncuları ayakta alkışladı."

Bu haber 860 kez okundu - Son Güncelleme: 13.03.2024 15:59:28

Yorumlar

'Pursaklar'da İstiklal Marşı'nın 103. Yıl Dönümü Kutlamaları: 'İstiklal Oyunu' Sahne Aldı!' haberi ile ilgili yazılan yorumlar