Pursaklar Haberleri | Pursaklar Haber Portalı
Ankara 7°

Pursaklar'da Kitap Kokusu: 2. Kitap Günleri Devam Ediyor

Pursaklar Belediyesi'nin organize ettiği Pursaklar 2. Kitap Günleri, Türkiye'nin önde gelen yazarlarını kitapseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

photo

18 Şubat tarihine kadar sürecek olan kitap günlerinde, 101'den fazla yayınevinin katıldığı, 65 yazar ile imza günü ve 17 farklı konuşmacının söyleşi programları düzenleniyor. Festivale son 3 günde rekor düzeyde katılım sağlayan vatandaşlar, etkinliğe büyük ilgi gösteriyor.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Pursaklar 2. Kitap Günleri'ne ilginin yoğun olduğunu belirterek, "Okuyan Şehir Pursaklar" vurgusu yapıyor. Her yaştan hemşehrisinin kitap almak, değerli yazarların imza ve söyleşilerine katılmak için Yaşam Merkezi'ni ziyaret ettiğini dile getiriyor. Programın içeriğinin dopdolu olduğunu ve söyleşilere ilginin yüksek olduğunu belirten Başkan Çetin, etkinliğin sadece Pursaklar'da değil, Ankara genelinde de takip edilen bir etkinlik haline geldiğini ifade ediyor.

Pursaklar 2. Kitap Günleri'nde Hayati İnanç, Nurullah Genç, Bekir Develi, Hatice Kübra Tonga, Kuklamanya, Adem Karafilik, Sinan Yağmur gibi önemli isimlerin söyleşi ve imza günleri gerçekleşiyor. Ayrıca, önümüzdeki günlerde Erhan Şibik, Sinan Akyüz, Ayşegül Sözen Dağ, Gri Koç, Sertaç Abi, Bahadir Yenişehirlioğlu, Merve Gülcemal, Sıtkı Aslanhan, İkbal Gürpınar gibi isimlerle buluşmalar düzenlenecek. Kapanış programında ise Serdar Tuncer okurlarıyla bir araya gelecek.

Bu haber 126 kez okundu - Son Güncelleme: 12.02.2024 21:28:36

Yorumlar

Pursaklar'da Kitap Kokusu: 2. Kitap Günleri Devam Ediyor haberi ile ilgili yazılan yorumlar